6 edycja

3,2,1, START!

Już po raz szósty redakcja ELLE Decoration ma ogromną przyjemność zaprosić Was do udziału w kolejnej edycji konkursu MŁODZI NA START. Co roku przed uczestnikami konkursu stawiane jest konkretne zadanie projektowe, wymagające wielu umiejętności.

W tym roku czekamy na Wasze prace przygotowane na temat:

„MAŁE WNĘTRZA, WIELKI DESIGN!”

Hasło tegorocznej edycji konkursu "Młodzi na Start" - wymaga od uczestników dość precyzyjnego zrozumienia postawionego przed nimi zadania i odpowiedzenia sobie na pytanie, z jakimi problemami zmaga się potencjalny mieszkaniec niewielkich przestrzeni. Bo z jednej strony nawet w najmniejszym mieszkaniu nie możemy obyć się bez mebli o konkretnych gabarytach (łóżko, stół, kanapa). Z drugiej – wyposażenie niewielkiego mieszkania musi spełniać określone wymogi, dlatego projektant, tworzący meble do niewielkiej przestrzeni powinien odpowiedzieć sobie m.in. na takie pytania: czy meble z założenia powinny pełnić dodatkowe funkcje, czy powinny być modułowe, stanowić element scalony z architekturą wnętrza, czy, wręcz przeciwnie, powinny być proste i dość lekkie, by łatwo mogły zmieniać swoje miejsce? z jakich materiałów powinny być wykonane? Temat konkursu jest dość złożony i nie chodzi nam o zaprojektowanie po prostu małych gabarytowo mebli, ale o dobre przemyślenie ich funkcji, formy i doboru materiałów, z których zostały wykonane. Bo wielki design to dobry jakościowo design.


Praca konkursowa powinna spełniać trzy kryteria:

  • prawidłowa interpretacja tematu
  • estetyka wykonania
  • spójność funkcji i formy

nagrody

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:


Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej odbędzie się na podstawie przesłanego zgłoszenia (czyli wypełnionego formularza – część A ) oraz przesłanych zdjęć produktów. To duża zmiana, bo zakwalifikowane do wystawy projekty należy przesyłać bezpośrednio do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Na tej podstawie kapituła konkursu wybierze prace, które zostaną pokazane podczas festiwalu designu GDYNIA DESIGN DAYS, warto więc zadbać o dobry opis i piękne zdjęcie.


Na zgłoszenia online czekamy do 31.05.2017 roku.

Formularz można wypełnić, klikając tutaj.

Tu zapoznasz się z regulaminem konkursu.


Profesjonalną pracę konkursową wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym część B i oświadczeniem należy przesłać tylko w dniu 26.06.2017 roku na

sponsorzy